1. VARİL

Varil tesisleri büyük ölçüde Orta Doğu’da bulunmaktadır ve tamamı EN DIN standartlarına veya ASTM Standartlarına uygun olarak şirketler tarafından üretilen yüksek kaliteli Standartlaştırılmış Çelik kullanarak yüksek kaliteli yeni çelik variller üretmektedir. QC Yönetim Sistemi ve Denetimi gözetiminde olan bu varil tesislerinde Bitüm, oluklu soğuk haddelenmiş çelik varillerde paketlenmektedir.

Bitümlerimiz muhtelif ebat ve ağırlıkta varillerde taşınmaktadır. Bitümün varillerde taşınması konusunda geniş bir deneyime sahip olarak, nakliye ekonomilerini ve gerekli kalite standartlarını göz önünde bulundurarak, nihai varış noktanızın karmaşıklığına uygun en uygun ve uygun teslimat gümrükleri konusunda müşterilerimize tavsiyelerde bulunabiliriz. sızıntı veya dökülme. Ürün ve hizmetlerin sitelerine zamanında sevkiyatını ve teslimatını sağlamak, projelerin gecikmemesini sağlamak için boş zamanları ve proje gecikme cezalarını önlemek için müşterilerimize uygun ve gerçekçi danışmanlık sağlıyoruz. Deneyimli ve eğitimli ekibimiz, verimlilik, şeffaflık ve ayrıntılara gösterilen özene özen göstererek, boyutu ne olursa olsun her müşteri gönderisine en yüksek öncelikle muamele edilmesini sağlar.

Farklı tambur boyutları ve boyutları, pazarınıza, varış noktanıza ve proje gereksinimlerinize özel uyum konusunda danışma için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz ve tam olarak ihtiyacınız olanı teslim etme esnekliğine sahip olmamızı sağlarız.

Sevkiyatlar için kullanılabilen çeşitli tambur boyutları şunlardır:

varil Spesifikasyonu ve çeşitli ebatlarda kapasite

2. POLYBAG

Polybag, yumuşama noktasından biraz daha yüksek ve torbanın plastik astar malzemesinin erime noktasından daha düşük bir sıcaklığa kadar tam olarak soğutulan bitüm ile özel bir Polyolefin Torbaya doldurulur ve sertleşmesine ve katı hale gelmesine izin verilir. kolay kullanım ve soğuk taşıma.

İç torba, çok sağlam ve sıkıca tasarlanmış 3 katlı özel polimerik torbaların dış katmanına yerleştirilmiştir. Bu torbalar çevre dostudur ve kullanımı güvenlidir, çünkü büyük miktarlarda bitümün uzun süreler boyunca taşınmasına ve depolanmasına izin verir, enerji maliyetlerini düşürür ve varillerde arta kalanlardan veya dökme gemilerde olduğu gibi gereksiz ısıtmadan kaçınmak. Saatte 4 ton kapasiteli özel tasarım yüksek teknoloji ergitme üniteleri kullanılarak ergitme işlemi sırasında dış katman kesilerek açılır ve iç astar bitüm ile erir.

Her türlü soğuk paketlemede ısıtılmış bitümün uzun süre taşınmasından kaynaklanan karbon emisyonlarının azalması önlenir, ancak torba ile ek fayda, çevre artıklarının olmaması ve bitümün yalnızca gerektiğinde ve gerektiği yerde eritilmesidir. Torbalar ayrıca varil eritme veya Bitutainer’lara kıyasla enerji tüketiminde yaklaşık %8 tasarruf sağlar.

Polybag, bitümün taşınmasına yardımcı olan devrim niteliğinde bir sistemdir. Bitüm varillere uygun maliyetli bir alternatif sunar. Çelik varillere göre avantajları:

  • Genel olarak varillerde kalan atık miktarı %3-4, Polietilen Torba torbalarda ise atık kalmamaktadır;
  • Ambalaj çevreyi kirletmez, çünkü varillerin geri dönüştürülmesi ve yeniden satılması zordur, özellikle Bitümün derin iç bölgelerde limandan uzakta eritildiği projeler için.
  • Sistem nakliye ve depolama için kolaydır;
  • Bitüm uygun bir yerde teslim edilir ve eritilir;
  • İşçilik maliyeti azalır;
  • Daha verimli ısıtma sayesinde (tambur değil sadece bitüm ısıtılır), karbon emisyonları azaltılır;
  • Bitümün sadece gerektiğinde kullanılması ve eritilmesi nedeniyle bitümün ısıtılması için sabit enerji tüketimi önlenir ve bu da yine daha düşük karbon emisyonu sağlar;
  • Kargonun dünya çapında soğuk sevkiyatı nedeniyle, okyanus yolculukları sırasında sürekli ısıtma gerektiren toplu sevkiyatlara kıyasla daha fazla karbon emisyonu tasarrufu

Polybag Spesifikasyonu ve çeşitli ebatlarda kapasite

3. TOPLU GÖNDERİM

Bazı Global Pazarlarda Dökme Bitüm Tankeri mevcudiyeti oldukça kısıtlıdır ve gemiler yetersizdir, ancak gemi sahipleri, tanker operatörleri ve entegre kendi nakliye ekibimizden oluşan iyi ağımızdan yararlanmak, müşterilerimize dökme bitüm tedariklerini gerçekleştirmelerinde yardımcı olacaktır. Şirket ayrıca dünya çapında hem küçük hem de büyük birçok bitüm rafinerisi ile güçlü ilişkilere sahiptir ve bu nedenle çok çeşitli dökme bitüm tedarik çözümleri sunabilmektedir.

Sevkiyat ekibimiz, sefer kiralamaları veya zaman kiralamaları için en iyi navlun oranlarını sağlar ve müşterilerimizin Bitüm taleplerini karşılamalarına yardımcı olur. Dökme bitüm kargoları, 1.000 ila 8.000 metrik ton arasında değişen tankerlerde tedarik edilebilir. Müşterinin ihtiyaçlarına bağlı olarak, Teslimat Teslim, CIF, C&F veya FOB bazında dökme bitüm tedarik edebiliriz. Tankerle yapılan teslimatların çoğu doğrudan bir tank terminaline yapılacak olsa da, bir iskeleye boru hattı bağlantısı olan bir terminal mevcut değilse kamyonlara boşaltma ayarlayabiliriz.

Kalite güvence ekibimiz, müşterilerimizin varış terminallerinde kaliteli bitümü alabilmeleri için yolculuk boyunca sevk edilen dökme bitümün kalitesini korumak için uygun kalite kontrol önlemlerini uygulayacak ve devreye sokacaktır. Toplu gönderilerde, müşteriler için yükleme noktasından teslimat noktasına kadar Bitüm kalite denetimlerini ve sertifikalarını yürütmek üzere uluslararası tanınmış bir denetim şirketi görevlendiriyoruz.

Geniş bağlantı yelpazemiz sayesinde, genel bir kalite sunmak yerine müşterinin yerel özelliklerine uygun dökme bitüm tedariki sunmaya çalışıyoruz. Bu hizmeti desteklemek için, ürünün müşteri gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için bir sözleşmenin imzalanmasından önce bitümün test ve analizini düzenleyebiliriz.

Deniz Taşımacılığı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Deniz navlun oranlarını ve uygulanabilirliğinin yollarını ve araçlarını anlamak önemlidir, çünkü eğer bir gönderici malları yeterli bilgiye sahip olmadan taşımayı üstlenirse, o zaman büyük bir kayıpla sonuçlanabilir. Deniz taşımacılığı ücretlerini etkileyen faktörler şunlardır:

Varış Noktası : Deniz navlun oranlarını hesaplarken varış noktası bir faktördür. Yolculuk uzadıkça, okyanus nakliye oranları fahiş ve tam tersi olarak çoğunlukla Bitüm gemisi boşaltıldıktan sonra kaynağa boş olarak geri döner.

Servis Ücretleri : Güvenlik hizmeti ücretleri gibi liman yetkilileri tarafından alınan herhangi bir ekstra ücret de deniz navlun oranını etkileme eğilimindedir.

Mevsim : Muson mevsimi boyunca Bitümen talebi düşüktür ve gemiler idealdir, bu nedenle gemi sahibi veya işletmecisi yoğun sezonda maliyeti kurtarmaya çalışır.

Terminal Ücretleri : Deniz taşımacılığı ayrıca bir limandan yola çıkarken ve varış noktasına ulaştıktan sonra ödenecek terminal ücretlerine de bağlıdır.

Bunker Fiyatları :  Artan akaryakıt fiyatları ve en son geçerli akaryakıt fiyatları navlun ücretlerini etkileyecektir.

Gemi Kapasitesi : Göndericinin, gemiyi optimum kapasiteye kadar dolduracak kadar yeterli malı olmaması, göndericinin daha az miktara rağmen daha fazla ödemek zorunda kalması nedeniyle navlun ücretlerini etkileyecektir.

4. TANK KONTEYNER  (BITUTAINER)

Bitüm tank konteynerlerimiz, bitüm emülsiyonlarının, PMB’lerin ve ağır fuel oillerin taşınması ve depolanması için kullanılmaktadır. Standart bir ISO nakliye yuvası alanının kısıtlamaları dahilinde ürün taşıma kapasitesini en üst düzeye çıkarırlar. Bitüm sayesinde geçici depolama depoları ve şantiyeler için idealdir.

Bitüm tank konteynerlerimiz, bitüm emülsiyonlarının, PMB’lerin ve ağır fuel oillerin taşınması ve depolanması için kullanılmaktadır. Standart bir ISO nakliye yuvası alanının kısıtlamaları dahilinde ürün taşıma kapasitesini en üst düzeye çıkarırlar. Bitüm sayesinde geçici depolama depoları ve şantiyeler için idealdir.

20ft tanklar 27.000 litreye kadar depolar

40 ft’lik tanklar 65.000 litreye kadar depolar

Tam intermodal taşımacılığı olan standart bir ISO konteyneri olarak gönderilir – karayolu, demiryolu veya deniz

Isıtma sistemleri, doğrudan yangın, termal yağ ve elektrik veya kombinasyonları içerir.

Tipik Bitüm Tank Konteynerleri Hakkında SSS

S : Bitüm tankı konteynırları ısıtma ve elleçleme ekipmanı ile birlikte tedarik ediliyor mu?

Hayır, Bitüm tankı konteynırları fabrikada monte edilmiş ısıtıcı tüpler ile tedarik edilmektedir ancak Brülör Setleri ve diğer ekipmanlar dahil değildir.

S : Isıtma seçenekleri nelerdir?

Üç seçenek; Doğrudan Ateşlemeli Dizel veya LPG Brülörleri, doğrudan yangın ısıtma borularına elektrik elemanları sokarak veya mevcut bir devreden Termal Yağ kullanarak. Doğrudan Yangın ısıtma en popüler seçenektir.

S : Dolu bir Bitüm Tankı Konteynerini ısıtmak ne kadar sürer?

Dolu bir Bitüm Tankı Konteynerinin (200 ltr dizel kullanılarak) ortam sıcaklığından (yaklaşık 20°C) pompa ılıman sıcaklığına (yaklaşık 140°C) kadar ısıtılması tipik olarak 10-11 saat sürer.

S : 40ft Bitüm Tank Konteyner dolu olarak taşınabilir mi?

Hayır, 40ft Bitüm tank konteynerleri sadece depolama içindir. Ürünle dolu nakliye için tasarlanmamıştır veya sertifikalandırılmamıştır.

S : Bitüm tank konteynerleri standart konteyner olarak mı gönderilmektedir?

Evet, standart CSC kaplamalı kaplar olarak sevk edilirler.

S : Bitüm tank konteynerleri her tür bitüm için uygun mudur?

Evet, Bitüm tank konteynerleri her türlü bitüm, PMB ve ağır fuel oiller için uygundur. Tahliye ve transfer için gereken daha yüksek sıcaklıklar nedeniyle Kömür Katranı istisnadır.

Kiralık Bitüm Tankı Konteynerleri

Hem yeni hem de mevcut Bitüm tank konteynerlerinin kısa ve uzun vadeli kiralamalarını/kiralamalarını sunabiliriz. Fabrika çıkışı veya talep yerinize yerleştirilmiş yeni konteyner ekipmanları ve depolarımızdan mevcut konteynerler. Kira sözleşmeleri, sürekli değişen bir pazar ortamında genellikle bir zorunluluk olan esneklik avantajlarına sahiptir.

Kiracıya belirli yeniden teslimat konumlarının yanı sıra iade edilen ekipman için koşullar, yani herhangi bir aydaki onarım standardı ve miktarları verilecektir. Ayrıca, belirli ekipman türleri için önceden kararlaştırılan onarım maliyeti ve maksimum iade esnekliğinin sunulduğu bir tam hizmet kiralaması da sunabiliriz.

Kira Satın Alma

Sunduğumuz Kiralama Satın Alma Seçeneği, genellikle nakliye sektöründeki nakliye hatlarının, nakliyecilerin, terminallerin ve diğer şirketlerin konteynerlere ve ilgili ekipmanlara uzun vadeli yatırım yapma gereksinimlerini karşılar.

Kiralama/Satın Alma sözleşmeleri, faaliyet kiralamasının avantajlarına sahiptir, çünkü gider, sözleşme süresi boyunca (çoğu ülkede) tamamen indirilebilirken, aynı zamanda ekipmanın mülkiyeti olarak bir banka kredisinin avantajı da korunur. süre sonunda Kiracı tarafından görevlendirilen bir şirkete devredilecektir.

Kiralama Satın Alma, operasyonel kiralamanın aksine, Kiracıya, müşterinin kendi tasarımına ve özelliklerine göre inşa edilmiş ekipman için çok cazip günlük kiralama oranları sunar. Kira, sabit kira ödemesine veya temel referans faiz oranındaki değişikliklere göre ayarlanan değişken kira ödemelerine dayalıdır.

 

Şartlar ve koşullar her zaman Kiracı ile görüşmeye açıktır ve bireysel kredi onayına tabidir.