Şişirilmiş bitüm kaliteleri veya Oksitlenmiş Bitüm, penetrasyon kalitelerinden hava geçirilerek üretilir. Bu işlem, bitüme orijinal formülünden daha kauçuksu özellikler verir ve bunlar basitçe daha sert bitümdür. Kontrollü sıcaklık koşulları altında sert bitüm, kazık endüstrisinde, çatı kaplama keçelerinin imalatında, çatı kaplama ve su yalıtım endüstrilerinde, otomotiv endüstrisinde ses sönümleme keçeleri ve taşıyıcı altı dolgu macununda, elektrik kablosu ek yeri korumasında kaymayı önleyici bir tabaka bileşiği olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. , derz dolgu macunu, dolgu macunu ve diğerleri. Beklenen hareketlerin minimum olduğu testere kesimlerinde ve derzlerin sızdırmazlığında da kullanılır. Petrol ve gaz boru hattı bağlantıları için bitümlü deniz mastiği imalatında da kullanılır.

En popüler dereceler; 95/25, 85/25, 90/40 ve 115/15 kaliteler. Ayrıca müşterilerimizin talebi üzerine diğer kalitelerde Şişirilmiş Bitüm üretebiliyoruz. Oksitlenmiş Bitüm yüksek yumuşama sıcaklıkları, yüksek sıcaklık uygulamalarında kanamayı önlemek için onları mükemmel bir sızdırmazlık maddesi olarak nitelendirir. Blown Grade Bitüm küçük parçalara ayrılacak (kalıplı kek formunda şişirilmiş kalite için) ve 220ºC ila 230ºC uygulama sıcaklığına kadar yavaşça ısıtılacaktır. Oksitlenmiş Bitüm, ağırlıklı olarak, otomobil endüstrisinde araba altı dolgu macunlarının imalatı için bir kayma önleyici bileşik olarak kazık endüstrisinde kullanılmaktadır. Çatı kaplama keçeleri ve ses sönümleme keçelerinin imalatında kullanılmasının yanı sıra derz dolgu macunu olarak da dolgu macunu olarak kullanılmaktadır. Daha öte, Oksitlenmiş Bitüm, petrol ve gaz boru bağlantıları için gerekli olan bitümlü deniz mastiği imalatında kullanılmaktadır. Bu Oksitlenmiş Bitüm 95/25, 85/25, 75/25, 90/40 ve 115/15 gibi farklı sınıflarda mevcuttur. Diğer sınıflarda Oksitlenmiş Bitüm, bireysel müşterilerin özelliklerine göre üretilir.

Oksitlenmiş Bitümün en büyük avantajlarından bazıları, tamamen suya dayanıklı, oldukça esnek ve dayanıklı olmasıdır. Ayrıca, kimyasal olarak çok kararlıdır. Oksitlenmiş bitüm, sadece kimyasal olarak kararlı değil, aynı zamanda tamamen suya dayanıklı olmasının yanı sıra çok dayanıklı bir bileşik olan çok esnek bir bileşiktir. Son olarak, Oksitlenmiş Bitüm, onu çeşitli uygulamalarda çok aranan bir bileşik haline getiren çok belirgin bazı teknik avantajlara sahiptir.

Uygulamalar:

Oksitlenmiş Bitüm çok çeşitli endüstriyel uygulamalara sahiptir.

Çatı kaplama membranları için bağlayıcı bitüm olarak.

Sıcak uygulamalı su yalıtım tabakası olarak.

Halı karo imalatı.

Sıvı bitüm kaplamalar için hammadde olarak

Bitümlü ağrıların üretimi için, mastik

Paslanmaya karşı dayanıklı boru kaplamaları için

Kazık endüstrisinde kaymayı önleyici tabaka bileşimi olarak kullanılır

Çatı kaplama ve ses sönümleme keçelerinin üretiminde, Otomobil endüstrisinde araba altı dolgu macunu, elektrik kablo ek yeri koruma, derz dolgu macunu, dolgu macunu ve daha bir çok günlük hayatta kullanılmaktadır.

Oksitlenmiş Bitüm Spesifikasyonu